Histologia penisa

Penis - histologia • Film • apteka2021.pl

histologia penisa

Jest ona zakończeniem ciała gąbczastego przebiegającego pomiędzy dwoma ciałami jamistymi. Żołądź pokryta jest tkanką skórno-śluzówkową i jest silnie unerwiona czuciowo [1]. W stanie spoczynku żołądź dodatkowo pokrywa ochraniający ją napletekprzy wzrastającym podnieceniu następuje ustąpienie fałdu napletka, co umożliwia stosunek płciowy.

histologia penisa

U mężczyzn nie zawsze żołądź odsłania się sam, zależy to od długości napletka. Można go zsunąć ręcznie. W przypadku gdy nie jest to możliwe, mężczyzna posiada za ciasny napletek.

histologia penisa

Kosarze[ edytuj edytuj kod ] U pajęczaków z rzędu kosarzy żołądź stanowi wierzchołkową część prącia. Umieszczona jest ona na trzonie corpus penis i zawiera stylushistologia penisa którym uchodzi przewód wytryskowy [2] [3].

histologia penisa

U Palpatores Eupnoi i Dyspnoi żołądź może być skierowana do przodu lub zagięta do góry. Jej połączenie z trzonem może być w różnym stopniu histologia penisa. Dużą swobodą ruchu odznacza się np.

histologia penisa

Mięśnie poruszające żołędzią znajdują się w trzonie prącia [2]. U Laniatores żołądź jest słabiej oddzielona od trzonu niż u większości Palpatores i złożona z dwóch części: grzbietowej i brzusznej.

histologia penisa

Część grzbietowa jest bardziej miękka i zawiera część przewodu wytryskowego z jego ujściem, a po jej brzusznej stronie mogą znajdować się wyrostki. Brzuszna część ma formę wklęsłej płytki z różnymi kolcami na krawędziach; u Assamoidea obejmuje ona całą cześć grzbietową tak, że jej boczne krawędzie są ze sobą złączone [4].

Leczenie zabiegowe niepłodności męskiej - rozmowa z dr Łukaszem Kupis

W podrzędzie Cyphophthalmi prącie jest odmiennie zbudowane, a żołądź słabo wyróżnialna [4].

Więcej na ten temat