Elastyczność penisa

Fakty i mity na temat penisa - OLLIE

Zagadka penisa: dlaczego jesteśmy tak hojnie wyposażeni przez ewolucję?

Zagadka penisa: dlaczego jesteśmy tak elastyczność penisa wyposażeni przez ewolucję? Zwłaszcza gdy spojrzymy na to przez pryzmat ewolucji.

elastyczność penisa penis dlaczego krzywizada

Getty Images Wydawałoby się, że naukowcy mają elastyczność penisa rzeczy na głowie niż zajmowanie się zawartością męskich spodni. A jednak ludzki członek jest dla nich zagadką niewiele mniejszego kalibru niż nasz wyjątkowy mózg.

elastyczność penisa jeśli zadrapania na penisie

Zadziwiające są też wnioski, do jakich dochodzą badacze. Czas przyjrzeć się penisowi w zupełnie nowym świetle Wyjątkowo elastyczny? Zacznijmy od braku wspomnianej kości — faktu ewidentnego już dla naszych odległych przodków. Nie tylko zauważyli oni, że inne zwierzęta takowe usztywnienie posiadają, ale też potrafili je wykorzystać np.

Proporcjonalnie mniejsze usztywnienia występują także w penisach gryzoni, nietoperzy ssaków drapieżnych i naczelnych, a więc naszych najbliższych biologicznych krewnych — szympansów, goryli, orangutanów i gibonów. Kość taka zdecydowanie ułatwia samcom erekcję.

Fakty i mity na temat penisa

Jak jednak wiemy, nie jest do niej niezbędna — nie występuje np. A mężczyźni mają inne usztywnienie.

elastyczność penisa słaba erekcja bez wytrysku

Włókna te ułożone są w dwóch warstwach, jedna prostopadle do drugiej, co przeciwdziała wyginaniu się członka czy wybrzuszaniu się w jednym miejscu, kiedy naciśnie się go w innym. Nie dzieje się to często — statystycznie tylko jeden na tys.

elastyczność penisa środki do obniżania erekcji

Podobnie bolesne odczucia mogą mieć mężczyźni cierpiący na zaburzenia erekcji. Czemu więc penis człowieka nie zawiera kości?

Na razie nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie, ale pojawiają się ciekawe koncepcje. Poza tym korzyścią — choć dość trudną do wytłumaczenia ewolucyjnie — jest większa elastyczność penisa, dająca nam większe pole do popisu podczas manewrów łóżkowych.

Pierścienie i zaciski na penisa

Redakcja Focus. Zapisz się na nasz newsletter Tagi.

Więcej na ten temat